Kiegészítő terápiák
Amennyiben az adott probléma igényli, úgy egyéb kiegészítő terápiára is sor kerülhet. Természetesen ezeket előre egyeztetjük egy állapotfelmérést követően.
Itt megismerheted az általam alkalmazott terápiákat:
Fitoterápia
“A természet gyógyít, az orvos kezel.” (Hufeland)
A fitoterápia a betegségek növényekkel, növényi részekkel és ezekből készült szerekkel való kezelésének és megelőzésének lehetőségeit foglalja magába. Épít az elmúlt évezredek tapasztalataira, ezért részben a tapasztalati medicina körébe sorolható, ugyanakkor sok esetben a szintetikus gyógyszerekkel egyenértékű hatástani és klinikai vizsgálati eredmények állnak rendelkezésre, amelyek minden szempontból kielégítik a modern tudományosság kritériumait.
Gyógynövényeknek azokat a növényeket nevezzük, amelyek hagyományok, vagy irodalmi adatok alapján gyógyítás céljaira felhasználnak. Egy mai elmélet szerint azokat a növényeket tekintjük gyógyítás céljára felhasználhatónak, amelyek ehhez szükséges mennyiségben tartalmazzák valamely hatóanyagcsoport tagjait, és fontos szempont továbbá, hogy a hatóanyagkomponensek házilag kivonhatók legyenek. A Fitoterápiában növényi drogok használatáról beszélünk. Növényi drognak nevezzük a gyógyhatású növények gyógyszerkönyvben, vagy Magyar Szabványban leírt részeit, vagy azokból készült termékeket.
A gyógynövénygyógyászat, vagyis a fitoterápia manapság már több, mint tapasztalati tudomány. Számos olyan tudományos vizsgálat létezik, amely lehetővé teszi az egyes növényi hatóanyagok izolálását és hatásainak vizsgálatát. Másrészt kutatások azt is kimutatják, hogy ezek a hatóanyagok meghatározott betegségeknél milyen gyógyító hatással járnak.
A Fitoterápia részterületei:
- Aromaterápia: illóolajok használatán alapuló gyógyeljárások összessége
- Apiterápia: méhekkel és méhkészítményekkel való gyógyítást foglalja magába
- Fűszernövények: hatóanyag, gyógyhatás
- Tápláléknövények: hatóanyag, gyógyhatás
- Bach-virágterápia: a kibillent érzelmi egyensúly helyreállítását segítik elő
Köpölyözés
A köpölyözés külső fizikális gyógymód, kiegészítő terápiaként, valamint megelőzésre kiválóan alkalmas. Növeli a szervezet ellenálló képességét. Előnyei: Széles körben alkalmazható, gyorsan hat, egyszerű és biztonságos a kezelés.
Dr. Van der Jin kínai professzor több, mint 40 éves tapasztalata alapján azt mondta:
„Köpölyözéssel azt a betegséget is gyógyítani lehet, amit gyógyszerrel nem.”
A Hagyományos Kínai Orvoslás szerint:
A fizikai gyógykezelések egyik fajtája. Mechanikus ingerlés a test legjobb (akupunkturás) pontjai felett. Hatására a hajszálerek kitágulnak, vérbőség keletkezik. A meridiánok és az akupresszúrás pontok felett vákuum hatással fejti ki a hatását. Fokozza a helyi keringést, a vákuum hatásra pedig a kilépő nyiroknedv lassú felszívódása folytán hosszantartó hatást eredményez.
A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen; javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje, beindítja a méreganyagok tisztulását, stimulálja az immunrendszert.
Masszázs
A következő masszázstípusokhoz nem kell levetkőzni.
Shiatsu masszázs: A kínai orvoslás alapelveire épülő japán masszázs rendszer, amely elsősorban az energiapályák és az akupresszúrás pontok kezelésével fejti ki hatását. Nyomástecnikákat alkalmaz, nem kell hozzá levetkőzni. Holisztikus terápia, az egész szervezetre koncentrál. És célja a csí energia természetes egyensúlyának helyreállítása az által, hogy nyomást gyakorol a meridiánok bizonyos pontjaira. Egyensúlyba hozza az egész szervezetet, nagyon jól oldja a feszültséget, a stresszt. Hatékonyan kiegészítheti az orvosi ellátást.
Yumeiho masszázs: Alapgondolata a súlyponteltolódás-elmélet. Ennek oka a SI (sacroiliacalis) ízület elmozdulása, melynek következtében a csípőízület és a gerinc állása torzul. Ezt az izmok kompenzálni próbálják, így egyes izmok túlfeszülnek, mások túlnyúlnak.. Az állapot tartós fennmaradásának következményei lehetnek a gerincferdülés, romló keringés és energiaáramlás, ízületi blokkok, reflexesen belső szervi panaszok is kialakulhatnak.
A Yumeiho masszázs célja a test megváltozott szimmetrikus egyensúlyának a visszaállítása. A masszázs kiválóan alkalmazható hát és ízületi betegségek, gerincfájdalmak esetén, műtét utáni rehabilitáció alatt, gerincelváltozások, sportsérülések, és tartáshibák kezelésében. Segít továbbá a testi-szellemi felfrissülésben. Három fő része: masszázs, a lágy manipuláció és az akupresszúrás kezelés.
Thai masszázs: Egyensúlyba hozza a test elemeit. Fokozza a szervezet védekező erejét, serkenti a vér- és a nyirokkeringést. Az akupunktúrés pontokat ingerlik pontnyomásos technikával. Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van.nemcsak tenyérrel, és ujjbegyekkel, hanem térddel, talppal, és könyökkel is masszíroznak. Rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri és mozgásrendszeri megbetegedések megelőzésére és kezelésére. Fontosabb hatásai még fájdalmak és merevségek oldása, rugalmasság, hajlékonyság biztosítása, energiaáramlás felszabadítása, stresszoldás.
Reiki
A Reiki japán eredetű szó, jelentése: egyetemes, tehát isteni életenergia. Amely kizárólag a gyógyulást, a gyógyulttá válást, és az emberi, állati és növényi egészség megőrzését szolgálja.
A Reiki harmonizál, elősegíti a blokádok feloldását, aktiválja az öngyógyító erőket.
A Reiki gyógyító energiákat hoz:
- csökkenti a fájdalmakat,
- a stressz feloldását is szolgálja.
Kristálygyógyászat
Az ásványok és a drágakövek valóban rendelkeznek egy mineralógiailag kimutatott és megismert, összefüggések mentén működő gyógyhatással.
Fizikai tény, hogy minden test, minden szervezet, minden anyagi dolog rendelkezik valamilyen kisugárzással. Körülvesz minket egy energetikai mező, és folyamatosan cserélünk is energiát a környezetünkkel.
A megfelelő kristályszerkezetű ásványok segíthetnek a gyógyulásban, valamint a felmerülő feladataink megoldásában.